Spoločenská miestnosť, akou je obývačka, býva vo väčšine prípadov najväčšia miestnosť v celom byte/dome. Ak ju plánujete rekonštruovať, resp. nanovo zariaďovať, je potrebné spraviť si prieskum nielen v nábytkárstvách, ale aj v obchodoch s bytovým textilom a dekoráciami.
Pri zariaďovaní obývačky by ste sa mali držať týchto pravidiel.Obývacie steny nesmú splývať s podlahami

Pri zariaďovaní obývačky by ste ako prvé mali kupovať sedaciu súpravu a obývaciu stenu. Čo sa týka obývacích stien, je potrebné, aby nesplývali s podlahou. Obývacia stena by mala byť iného farebného prevedenia aké má podlaha. V prípade rovnakých odtieňov (morenia) vám nábytok bude splývať s podlahou.
Aby sa vám podarilo trafiť dobrý odtieň obývacej steny, vezmite si vzorku podlahy (ak máte) do predajne nábytku a vzorku prikladajte k moderným obývacím stenám, ktoré sa vám páčia.

Konferenčné stolíky laďte s obývacou stenou

Okrem obývacej steny bude potrebné kúpiť aj konferenčný stolík, ktorý umiestnite pred sedačku. Konferenčné stolíky by mali byť rovnakého farebného prevedenia ako obývacia stena. Odporúčame preto vyberať také obývacie zostavy, ktoré majú okrem obývacích stien aj konferenčné stolíky z toho istého materiálu a v tom istom farebnom prevedení.

Pod konferenčný stolík umiestňuje štýlový kusový koberec

Vzhľad konferenčného stolíka umocníte štýlovým kobercom. Pri výbere koberca si však dávajte pozor na rozmery, aby sa nestalo, že kúpite malý koberec, ktorý nevynikne pod konferenčným stolíkom.

Kúpte si moderné závesy ideálne až po zem

Moderné závesy až po zem sú momentálne IN nielen v minimalizme. Vzorované, jednofarebné, jednoducho také, aké chcete. Ak ale chcete závesy, ktoré vám vyniknú v moderne zariadenej obývačke, uprednostnite jednofarebné hotové závesy.

Pri výbere závesov je potrebné nájsť také farebné prevedenie, ktoré bude príjemne ladiť k farbám stien. Zároveň je potrebné všímať si kvalitu a hrúbku materiálu, z ktorého sú vyrobené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *