Pripravujeme v nej chutné jedlá a častokrát v nej aj jedávame. Kuchyňa je miestnosť, ktorá vydrží uprataná pomerne krátky čas. Práve z tohto dôvodu by sme mali už pri projektovaní kuchynskej linky myslieť na to, aby v kuchyni boli vytvorené zóny a aby sme mali dostatok priestoru na varenie a uskladňovanie potravín a riadov.

Modernizácia kuchyne je raz za čas nutná a preto ak nad tým uvažujete, inšpirujte sa týmito nápadmi.

1. Vymeňte starý drez za nový modernejší granitové drez

Špinou zažraté drezy sú vizitkou toho, že sa v domácnosti varí a tým pádom aj umýva riad. Ak vám ale starý drez v kuchyni zbytočne špatí, vymeňte ho za modernejší.
Medzi modernejšie a najpredávanejšie drezy radíme aj trváce granitové drezy. Jedná sa o drezy, ktoré sú vyrobené z tzv. kompozitných materiálov, ktoré obsahujú prírodný granit s malými čiastočkami kremeňa s tvrdenou žulou. Väčší percentuálny podiel má práve kremeň.
Granit je antibakteriálny, trváci, ľahko udržiavateľný, odolný voči kyselinám, nepoškriabe sa a je odolný voči slnečnému žiareniu.

2. Klasické koše vymeňte za výsuvné

Pri varení potrebujete častokrát vyhodiť nejaké smeti – šupky zo zeleniny, ovocia, obaly z potravín. Klasické plastové koše už však nie sú také atraktívne. Zaberajú zbytočne veľa miesta v spodných častiach kuchynskej linky a namiesto voľného priestoru, ktorý potrebujeme na kôš, by sme priestor využili na inštaláciu kuchynského drôteného programu, poprípade ďalších šuflíkov.
Klasické plastové koše dokážu nahradiť praktickejšie výsuvné koše, ktoré nezaberajú veľa miesta, ľahko sa čistia a nie sú na očiach rodinným príslušníkom a najmä návštevám.

Dokonalé skryté koše – jedine takto by sme mohli definovať výsuvné odpadkové koše.

3. Prázdne steny? Zatraktívnite ich novým kuchynskými obrazmi

Ak máte kuchyňu prepojenú s jedálňou, nebojte sa zatraktívniť prázdne steny. Odporúčame viac menších obrazov s kuchynskými motívmi, ako káva, zrnká kávy, sušené bylinky, košík s ovocím alebo zeleninou. Takýmto spôsobom si rýchlo a zároveň veľmi lacno zmodernizujete kuchyňu.
Stačí si kúpiť zaujímavé obrazy do kuchyne a kuchyňa bude vyzerať omnoho krajšie.

Kuchyňu môžete zmodernizovať aj výmenou záclon/ závesov a nahradením gumených obrusov ľanovými háčkovanými obrusmi alebo prehozmi na stôl.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *