Študentský batoh Topgal HIT 888 E - GreenMnoho rodičov si pri výbere školskej tašky pre svoje dieťa kladie zásadnú otázku – aktovku alebo batoh? Odpoveď však nie je taká jednoduchá, ako sa zdá. Doba, kedy sme si mohli vybrať z dvoch typov jednoduchých školských tašiek je nenávratne preč, no na druhej strane, v súčasnosti záplava školských tašiek, batohov a aktoviek je taká enormná, že sa v ponúkaných produktoch a ich rozdieloch vyzná len málokto. Preto by sme Vám chceli pomôcť pri ich výbere a súčasne Vám dať niekoľko užitočných rád pre uľahčenie výberu školskej tašky.

Česká spoločnosť Topgal je špecialista na školské a študentské tašky, je českou jednotkou medzi výrobcami školských tašiek. Celá ponuka je skladom, doprava je zadarmo, do dvoch dní je objednaný tovar u vás doma. Okrem školských tašiek, školských tašiek od 6. triedy či školských tašiek pre prvákov, ponúka Topgal aj brašny a batohy na notebook, štýlové školské batohy, doplnky k batohom, k notebooku, doplnky pre jedlo a nápoje, kapsičky, peračníky, peňaženky, vrecká, tašky cez rameno, ale aj študentské batohy a príslušenstvo na výtvarnú výchovu.

Školský peračník Topgal PENN 18010 BSpoločnosť sa rozhodla ísť cestou výroby školských batohov, a to i pre najmenších školákov v prvej alebo druhej triede. Prečo? Batohy sú podľa názoru spoločnosti praktickejšie, pohodlnejšie a vojde sa do nich viac vecí. Školské batohy majú tiež dlhšiu životnosť a Váš školák nebude po roku nosenia aktovky vyžadovať nový školský batoh, „pretože ho majú všetci v triede“.

Tu je sedem praktických rád pre výber školskej tašky:

  • Vyberajte iba špeciálne školské alebo študentské batohy. Majú odlišnú konštrukciu a v niektorých veciach sa podobajú predchádzajúcim školským aktovkám — predovšetkým to sú pevná, anatomicky tvarovaná chrbtová časť a dostatočne široké, polstrované popruhy (minimálna šírka 4 cm). Tieto dôležité parametre napomáhajú k správnému a zdravému vývoju detskej chrbtice.
  • Školský batoh by mal byť čo najľahší. Staršia norma požadovala maximálnu hmotnosť 1200 gramov u aktoviek pre prvý stupeň, 1400 gramov pre stupeň druhý. Školské batohy Topgal tieto podmienky bez debaty spĺňajú.
  • Batoh alebo aktovka by mali mať výrazné bezpečnostné prvky – farby, reflexné elementy, odrazky atď. Veď ide o bezpečnosť Vašich detí. Dôležité je, aby dieťa s batohom bolo vidieť aj za zhoršených svetelných podmienok. Podľa nezávislých testov Státní zkušebny v Zlíne školské tašky Topgal prekračujú normu na reflexné materiály dokonca štyrikrát!
  • Školskú tašku vyberajte podľa veku a veľkosti dieťaťa. Pre najmenších školákov (prvá a druhá trieda) sú najvhodnejšie školské tašky z kolekcie CHILLI. Pre druhý stupeň základných škôl sú vhodné študentské a školské tašky z kolekcie Street HIT a Euforia.
  • Nakupujte veľmi opatrne. Pri nákupe sa pýtajte na skúsenosti a na to, či školská taška prešla nezávislými testami zaručujúce nezávadnosť výrobku. Pamätajte, že nie vždy sa oplatí kúpiť lacný batoh na trhu. Veľmi často totiž bývajú vyrobené z nekvalitných materiálov, nespĺňajú základné bezpečnostné požiadavky a môžu tak vážne poškodiť zdravie Vášho dieťaťa.
  • Školská taška by mala mať dostatočný počet jednotlivých priehradok, vreciek alebo komôr a vystužené dno. Vhodné je ďalšie príslušenstvo, ako špeciálna kapsa na fľašu s pitím, termokapsa na desiatu, dostatočne pevné a široké putko na pohodlné prenášanie tašky v ruke, priestor pre menovku, rozvrh atď. Tieto prvky výrazne zlepšia použiteľnosť a funkčnosť tašky.
  • Dizajn tašky je tiež veľmi dôležitý, hlavne pre Vaše dieťa. Preto spoločnosť doporučuje, aby sa výberu školskej tašky zúčastnilo aj Vaše dieťa a samo sa rozhodlo, čo bude každodenne nosiť na chrbte. Firma vrelo odporúča vyberať tzv. nadčasový dizajn a nepodliehať aktuálnym či módnym trendom. Školská taška s postavičkou z obľúbeného filmu alebo seriálu je síce úžasná v momente nákupu, avšak podľa našich skúseností sa najneskôr za rok „opozerá“ a taška bude zrazu „stará“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *